فراخوان ساخت جارویِ نمادین!(هنرمندا دست به کار شید...)

امیرکلا شهر سازندگان جارو در استان مازندران بوده و هست که اینک این وجهه از فرهنگ عامه در بین مردم با استمرار چند نسل تا به ما به ودیعه نهاده شده. در پروژه‏ای که به همت بخش‏های خصوصی و همکاری مردم امیرکلا با نام «جشنوارۀ جاروبدستان» معرفی گردیده و برای شهریور ماه 1392 در امیرکلا در دست اجراست برآنیم تا بهترین و زیباترین جاروی دست‏‏ساز را از سوی سازندگانش انتخاب و معرفی نماییم تا نشان‏دهندۀ ذوق و مهارت سازندگان جارو برای بازدیدکنندکان در این شهر باشد.

به همین جهت فراخوان زیر برای سازندگان این وسیلۀ سنتی آماده گردیده و در اختیار قرار خواهد گرفت تا با همراهی و همکاری همگان به نتیجه‏ای مطلوب برسیم.

شرایط :

1-سازندگان جارو در هر سن و جنسیتی امکان حضور در این فراخوان را خواهند داشت.

2-سازندگان برای ساخت بهترین و زیباترین جارو  می‌توانند از ابزار گوناگون در ساخت جارو بهره ببرند.

3-اندازه جارو و شکل آن آزاد است.

4-هر سازنده جهت شرکت در بخش ساخت جاروی نمادین حق ساخت تنها یک جارو را دارد.

5-مشخصات جاروهای ساخته شده به شرح زیر باید در یک صفحه نوشته و به جاروها ضمیمه گردد.

تاریخ ساخت جارو، نام و نام خانوادگی سازندگان، نام کارگاه سازندۀ جارو، ابعاد جاروی ساخته شده، مواد بکار رفته در ساخت جارو مکان تهیۀ مواد اولیه گیاه جارو، نام جاروی ساخته شده.اطلاعات تماس سازنده

6-سازندگان لازم است جاروی ساخته شدۀ خود را به دبیرخانه جشنواره به آدرس مازندران، امیرکلا، شهرک فاطری، بن بست 15، پلاک 19، آموزشگاه آزاد هنری آیدا تحویل نمایند.

7-زمان تحویل جاروی ساخته شده برای شرکت در بخش ساخت جاروی نمادین، تا یکم شهریور ماه 1392 می‏باشد. تنها جاروهای ساخته شده تا این تاریخ در جشنواره شرکت داده خواهند شد.

8-بهترین، ماندگارترین و مناسب‌ترین جارو هم توسط بازدیدکنندگان و هم بوسیلۀ مجریان جشنواره انتخاب و معرفی می‌گردند.

9-از طرف دبیرخانۀ جشنواره به سازندۀ بهترین و زیباترین جاروی ساخته شده به رسم یادبود لوح تقدیر و هدیه‌ای تعلق خواهد گرفت.

 

پ.ن. دوستان میتونید واژه ی Broom یا Corn Broom توی نت سرچ کنید تا شکل های مختلف و جذاب جارو که در نقاط مختلف دنیا ساخته میشه ببینید و ازش ایده بگیرید.گاوچران

/ 1 نظر / 13 بازدید
امین پورعبدالله

این نظر ، نظر شخصی بندست . اگر بخواهیم در جشنواره جاروبدستان کتابخوانی راه بندازیم بهتر است در فضای باغ یک گوشه دنج و ساکت رو انتخاب کرده و تعدادی میز و صندلی در آن مکان قرار دهیم بهمراه چندین کتاب در مورد شهر یا سازه یا هر موضوعی که در جلسات انتخاب شده است تا طرفداران کتاب در سکوت و آرامش و زیبایی باغ ساعاتی رو به مطالعه بپردازند. با تشکر